Rubrika: Ostatní

Lampy a vitráž »

Nejnovější fotky vyrobené vitráže do olova a lamp, z našich kurzů, které jsem nezapomněl vyfotit .

Nové vitráže »

Těchto pár nových kousků přibylo po jednom vydařeném lednovém kurzu vitráží do olova. Každý je výmyslem svého tvůrce a každý je originální.

Ryby »

Ryby jako vitráž Tuto drobnost jsem namaloval a složil do vitráže pro jednu paní jako dárek k narozeninám pro tchána, rybáře.

Oprava vitráže »

Občas se při opravách a restaurování vitráží,  setkávám i s kuriozními  situacemi. Tuto vitráž jsem přebíral z jedné farnosti rozpadlou na několik částí v krabici. Bylo mi řečeno, že je kompletní, až na pár prasklých sklíček. O to větší bylo mé překvapení, když se po rozložení na pracovním stole ukázalo, že podstatná část z Kristova [...]

Přijďte vít adventní věnce »

Horké doušky svařáku a intenzivní vůně jehličí. Taky dojemná atmoška a možná koledy z kazeťáku. To vás čeká na sobotní dílně, kde si můžete uvít a nazdobit svůj adventní věnec.

Vitráž jako dárek »

Jedna z nedávno vyrobených vitráží v našem atelieru. Motiv tvoří jednoduchá kresba hnědou konturovací barvou, doplněná antickou červení a stříbrnou lazurou.  V pozadí jsou různé  tóny červeného a fialového antického i katedrálního skla. K vitráži patří ještě podobně laděný skleněný svícen. A je z toho originální dárek k narozeninám pro lékařku.

Ornament/ skleněná mozaika »

Výtvarné parafráze orientálního umění pomocí skleněné mozaiky. Bohaté inspirace naleznete ve výstavě Příběhy tisíce a jedné noci v Moravské galerii