Nové vitráže

Výroba vitráží má několik kroků.

Při realizaci nových vitráží, zejména malovaných, se postupuje od výtvarného návrhu k přípravě kartonu s vypracovanou detailní kresbou, výrobou šablon, výběrem a řezáním skla, vkládáním skleněných dílců do olověných profilů a až závěrečným letováním se celá vitráž spojí.

Samotná příprava je časově náročná a má velký vliv na konečný výsledek.  Rozkreslením kompozice na karton  v poměru 1:1 k hotové vitráži se určí hlavní linie, které dělí jednotlivé barevné  plochy skel, ale u malované vitráže je nutné vypracovat i detailní kresbu. Ta určuje modelaci obličeje i částí draperie a je důležitá pro návaznost světel, stínů  a linií při přechodech mezi jednotlivými barevnými skly.  To podstatně ulehčí samotnou malbu na sklo.

Na obrázcích jsou zachyceny pracovní kartony k nedávno realizovaným malovaným vitrážím Ježíše Krista a Panny Marie, které věnovala obec Březské. Na posledním snímku jsou malované  vitráže po dokončení.

2 Comment(s)

  1. Keep up the wonderful work, I read few posts on this internet site and I believe that your web site is really interesting and has sets of excellent info .

    zoritoler imol | 8. 7. 2022 | Odpovědět

  2. Whats up this is somewhat of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding expertise so I wanted to get advice from someone with experience. Any help would be enormously appreciated!

    hry | 24. 7. 2022 | Odpovědět

Napsat komentář